
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Min Input Voltage | 4.5 V |
| Output Current | 300 A |
| Output Voltage | 250 mV to 2.8125 V |
| Output Type | PWM Signal |
| Topology | Buck |
| Switching Frequency | 300 kHz to 1 MHz |
| Max Input Voltage | 17 V |
| Number of Outputs | 2 |
| Function | Step-Down |
Stock: 4
Distributors
pcbx
Unit Price$19.56422
Ext.Price$19.56422
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $19.56422 | $19.56422 |
| 10 | $18.92122 | $189.21220 |
| 25 | $18.26126 | $456.53150 |
| 50 | $17.62432 | $881.21600 |
| 100 | $17.00944 | $1700.94400 |
